Przejdź do treści

Fire Świerczewo na fali!

W dniu 24 stycznia Fire Świerczewo gościło na meczu rewanżowym ligi Nauki Brydża drużynę Macieja i Przyjaciół.

Po raz pierwszy od początku rozgrywek udało się gospodarzom wygrać pierwszą połowę meczu 30 : 7. Przesądziły o tym dwa kontrakty firmowe (3 NT). Pierwszy (rozdanie nr 1) grany był na obu stołach. W pokoju otwartym rozgrywał Maciej z pozycji E (grający z Januszem) i po wiście w Asa kier wpadł bez 2. Na stole 2 kontrakt był rozgrywany przez Szymona z ręki W. Po wiście w trefla wziął 11 lew. Zapis 11 IMP dla Fire. Pełen rozkład poniżej

1

W rozdaniu 7 po szczęśliwych dla Fire wistach Andrzej wygrał z jedną nadróbką podlimitowy (na 20 punktach) kontrakt 3 NT. Cały rozkład przedstawiał się następująco: wist 3 pik puszczona do E.

2

Po krótkiej przerwie przystąpiono do rozegrania drugiej połowy meczu. Najbardziej obrotowym rozdaniem było rozdanie nr 10.

3

Na stole otwartym (NS Danka – Andrzej; WE Nina – Misia) licytacja potoczyła się następująco:

Otwierała Misia pas – Ja pas – 1 pik Nina – 2 trefl Danka – pas Misia – Ja 2NT – Nina 3pik- pas – pas – Ja po namyśle zalicytowałem 3NT i myślałem, że jestem rozgrywającym ale tutaj popisała się Nina wchodząc 4 pik. Dałem kontrę która zamknęła licytację. Po bezproblemowej rozgrywce Nina zainkasowała 12 lew i dziewczyny zapisały zasłużone 1190. Na drugim stole, gdzie Szymon licytował piki, a Maciej z Januszem trefle, Szymon zaproponował kontrakt 4 pik, chwila namysłu Macieja i ….. zgłosił on 5 trefl. Nie ma wistu kładącego ( w rzeczywistości Justyna zawistowała 9 pik) i ekipa Macieja zapisała sobie 600. Łączny zapis na obu stołach to 1790, co przełożyło się na najwyższy, jednorazowy zapis w rozgrywkach ligowych Nauki Brydża – 18 IMP dla ekipy Macieja.

Drugą połówkę wygrywa nieznacznie Fire Świerczewo 33:25, a cały mecz kończy się rezultatem 63 do 32 dla Fire.