Przejdź do treści

Ania z Magdą zwyciężają w turnieju kończącym kurs „Od dwójki do asa”!

Wiele emocji wzbudził turniej kończący kurs od “Dwójki do asa”, który rozegraliśmy w środę 7 lutego. Na starcie stanęło 9 par, a końcowe rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatnim rozdaniu. Gdy już opadł bitewny kurz, na pierwszym mejscu stanęły Ania i Magda! Niewielką stratę do pierwszego miejsca zanotowały Karolina i Ania, a najniższy stopień podium przypadł Lidce i Jolancie. Podium zdominowane przez kobiety!

Nie jest to jednak wielkim zaskoczeniem, gdyż na starcie zawodów stanął tylko jeden mężczyzna – Piotr. A podobno brydż to sport zdominowany przez kobiety! 8 par kobiecych i jedna para mikstowa przystąpiła więc do rywalizacji, by zmierzyć się z kartami, bidding-boxami i tymi szalonymi „pierniczkami”. Walka w strefie częściówki była zacięta i nikt nie odpuszczał.

Mała liczba rozdań powodowała, iż aby wygrać turniej trzeba było celować w bardzo wysoki wynik. I rzeczywiście, Ania z Magdą wystrzeliły rakietę i zwyciężyły z wynikiem niebotycznym 74,06%. Karolina z Ania nagrywajac równie wysoki wynik 72,92%, musiały zadowolić się tylko drugim miejscem. Na trzecim miejscu zameldowały się Lidka i Jolanta słynące z dobrej techniki.

Całe podium otrzymało puchary, a każdy uczestnik kursu pamiątkowy upominek. Najważniejsze jednak , że wszyscy z zawodów wyszli zadowoleni, a za tydzień kontynuujemy naszą brydżową przygodę!