Piotr wygrywa letnią klasyfikację długofalową!

8 par stanęło na starcie turnieju finałowego w grupie wtorkowej “Na maxa!”. Po zawodnikach widać było, że nie pierwszy raz grają w tak istotnych zawodach – nerwów nie było widać, karty potasowały się same i 5 minut po pierwszym dzwonku oznaczającym start zajęć trzymaliśmy już karty w rękach. Te 5 minut to konsekwencja tradycyjnego losowania par. Mistrz losowania – Jarek przygotował specjalny mechanizm losujący, który rozdziela stałe pary. Poszło mu znakomicie, gdyż na starcie ciężko znaleźć było faworytów. Wielu upatrywało zwycięzców w postaci świetnie grającej Hanki i prowadzącego zajęcia Pawła. Paweł jednak szybko stonował nastroje mówiąc, że długo nie grał – wszyscy odetchnęli z ulgą.

Pierwszą rundę rozpoczęliśmy wśród radosnych pytań: “A gdzie pierniczki?” “Gramy na maksy?” oraz utyskiwań “Ilya zawsze robił…”. Ze względu na nazwę grupy oczywiście zagraliśmy na maksy. Reporter zauważył kilka znakomitych rozdań: najpierw roztropny pas Rysia na blok partnera – świetnie zakończył trafną rozgrywką Witek, który bez problemu łapał singlowe króle za impasem! Kibicom podobała się także licytacja Macieja, który mając figury we wszystkich kolorach oraz fit w postaci singla w kolorze partnera, podniósł blok 3pik do końcówki w ten kolor. 3BA nie dało się wygrać, a na 4piki Robert świetnie poradził sobie z impasami i pewnie zainkasował swoje.

O losach na podium za to zdecydował z drugą w tym momencie parą: Renatą i Piotrem oraz Hanką i Pawłem, którzy byli na trzecim miejscu. Brydżystka jednak broniła za dobrze i nie dała szans rywalom spychając ich na miejsce poza podium. Po ponad 3 godzinach zmagań bezsprzecznie najlepsi okazali się jednak Dorota z Piotrem, na drugim miejscu wymienieni wyżej Hanka i Paweł, a na trzecim Ela i Krzysiek! 

Finałowe rozgrywki tym razem nie miały wielkiego wpływu na końcową klasyfikację. Trzecie miejsce zajął będący ostatnio w świetnej formie Krzysiek, na drugim miejscu na metę dotarła Łucja, a miejsce pierwsze zajął niezniszczalny Piotr. Wszystkich medalistów i pucharowiczów wspaniale na zdjęciach uwieczniała Renata! 

Wyniki