Finał lata w grupie Negat

W deszczowy czwartkowy wieczór spotkaliśmy się w hotelu Korel, by rozegrać turniej finałowy w grupie “Negat”. Otrzymałem wiele pytań,  skąd w ogóle wzięła się nazwa grupy. Otóż, brydżyści do niej należący, słynną z ofensywnej i optymistycznej licytacji. Do tego stopnia, że odpowiedź 1 karo – negat pada praktycznie tylko w przypadku 0-3 punktów. 

Płynnie przechodząc do rozstrzygnieć, pragnę pogratulować Piotrowi oraz Szymonowi zwycięstwa w turnieju podsumowującym letnią klasyfikację grupy Negat. Na drugim miejscu finiszowali Kasia z Piotrem, trzecie miejsce przypadło Anecie i Gosi. Wyniki znajdziecie pod linkiem.

Ciekawą taktykę na zwycięstwo w klasyfikacji łącznej przyjął Waldek. Jak relacjonowała Aneta, Waldek zawsze bardzo wysoko stał w “generalce” aż do decydującego turnieju finałowego. W nim z reguły mu nie szło. Co wymyślił nasz bohater? Postanowił nie pojawiać się na ostatnim turnieju i to zapewniło mu upragnione zwycięstwo w Klasyfikacji Generalnej Grupy Negat. Drugie miejsce zajęła Iza, a trzecie Ola. Gratulacje!